Špejchar

 

Pozemek se nachází v klidné části Roudné, pod kostelíkem Všech Svatých, pár minut pěší chůze z centra Plzně. Místo má silnou atmosféru, při pohledu na starý Špejchar jako kdyby se čas zastavil. Návrh zachovává výjimečný charakter místa a za historickou zeď vkládá několik nových objemů, které doplňují kdysi funkční provoz bistra, scény a zázemí pro umělce novou náplní s původní identitou kulturního centra na Roudné.

Špejchar je objekt postavený r.1720 architektem Jakubem Augustinomem, sloužil jako sýpka, později jako hospodářský objekt Chotěšovských jeptišek a v osmdesátých a devadesátých letech jako kulturní centrum na Roudné v Plzni. O jeho slávu se postaral významný operní pěvec Karel Štěpánek, který ho v dezolátním stavu odkoupil od města, zrekonstruoval památkově chráněný objekt starého Špejcharu a na pozemku vybudoval důmyslný systém teras. 

Přibližně od roku 2000 celý areál chátral, dnes se rodina p. Štěpánka rozhodla s pomocí iniciativy a Ateliéru k světu., dobrovolníků, přátel a partnerů objekt znovu otevřít kultuře a veřejnosti.

Kontaktujte nás

Formulár byl úspěšně odeslán. Kopii zprávy naleznete ve své emailové schránce.

Média