PechaKucha Night Plzeň

 

[Peča Kuča] noc povídání či tlachů, neformální inspirativní setkávání v nevšedních prostorech, svižný formát 20x20

 

PechaKucha Night je světovým formátem prezentací se kterým jsme se mohli poprvé setkat v roce 2003 v Japonsku. Jedná se o neformální setkání osobností z řad umělců, designerů, výtvarníků, architektů, grafiků a dalších kreativních lidí nebo teoretiků, které se specifickým formátem prezentací 20x20 výrazně odlišuje od ostatních kulturních akcí prezentujících myšlenky jednotlivců nebo skupin. Prezentace účinkujících mají být co nejvíce výstižné, proto má každý z přednášejících k dispozici 20 obrázků, kde se každému věnuje pouze 20 sekund.

 

V roce 2015 bylo do projektu zapojeno více než 800 měst z celého světa. V Plzni pořádáme "Peču" pravidelně čtyřikrát do roka již od roku 2012. Oproti ostatním městům jsme se rozhodli jít ještě dále a pro každý večer máme vždy připravené nové místo Plzni, které bylo do té doby nevyužívané, přestalo sloužit svému účelu, je běžně pro návštěvníky nedostupné, nebo jinak zajímavé. Příkladem jsou bývalé městské lázně, uzavřená kina Elektra, Hvězda, Korandův sbor,Krajské policejní ředitelství, bývalé OBI nebo opuštěná Klotzova cihelna. Večer doplňují další kulturní aktivity, závěrečná afterparty je poté vždy samozřejmostí.

Je nám ctí, že jsme se s návštěvností našich akcí zařadili po bok takových velikánů, jakými jsou PechaKucha Londýn nebo Tel Aviv. Těšíme se na Vás na příští PechaKucha Night na novém místě v Plzni.

Více o projektu najdete na http://www.pknp.cz

 

Kontaktujte nás

Formulár byl úspěšně odeslán. Kopii zprávy naleznete ve své emailové schránce.

Média