Náplavka k světu.

 

půjčovna lodiček a grilu, bary, občerstvení, koncerty, houpačky, letní kino, tanec, sportovní vyžití, relaxace, workshopy, molo, pikniky, farmářské a fashion trhy

Hlavním cílem tohoto festivalu je oživit prostor v centru města, který zůstává lidmi opomíjen a ukázat tak, že toto místo nabízí nepřeberně možností pro trávení volného času. Náplavka je místem, kde se lidé mohou setkávat, relaxovat, vyrazit za kulturou, nákupy či jednoduše sdílet společné chvíle a nápady. Lidé v Plzni chtějí prostor kolem řeky využívat a vítají myšlenku zpřístupnění Náplavky i v delším časovém rozsahu. Po dobu festivalu, je prostor Náplavky zpřístupněn nainstalováním schodů z centrální třídy města. Provizorní bezbariérový chodníček zajišťuje pohodlný pohyb návštěvníků po břehu.

První ročník tohoto festivalu, který proběhl v červnu 2014, si kladl za cíl upozornit na nevyužitý prostor břehu řeky Radbuzy přímo v centru Plzně. Program festivalu byl naplněn od prvního do posledního dne kulturním nebo sportovním programem. Pro ročník 2015 byl zvolen program delší a pozvolnější. Za největší úspěch roku 2015 lze považovat zahájení jednání na úrovni města o rekonstrukci a budoucím přístupu na náplavku mezi Wilsonovým mostem a mostem U Jána. Jestli vše poběží tak jak má, od roku 2017 se můžete těšit na zpevněný povrch a celoroční provoz. 

Více na http://www.naplavka.ksvetu.cz

Kontaktujte nás

Formulár byl úspěšně odeslán. Kopii zprávy naleznete ve své emailové schránce.

Média