Kontejnery k světu.

 

oživení stojatých architektonických vod s pomocí modulární architektury - jejíž předností je rychlá realizace, šetrnost k životnímu prostředí, modularita, variabilita, mobilita

Zcela pryč je doba, kdy kontejnery sloužily výlučně k efektivní přepravě zboží a jiných nákladů na delší vzdálenosti. Díky svým unifikovaným tvarům a vlastnostem, jako je odolnost, cenová dostupnost či snadná opracovatelnost, se kontejnery staly ideálním stavebním prvkem se skvělým uplatněním ve stále populárnější modulární architektuře.
Kontejnery ve veřejném prostoru byly poprvé plzeňské veřejnosti představeny na akci Cigistock v roce 2009, kdy byla na plzeňském náměstí vytvořena rozsáhlá galerie. Cílem této instalace bylo vzbudit u Plzeňanů emoce, prezentovat tvorbu mladé generace a představit dočasnou modulární stavbu s kontroverzním industriálně-estetickým nádechem, která byla reakcí na nedostatek výstavních ploch v Plzni.
V roce 2011 bezbariérová kontejnerová kavárna Popojedem propojila s pomocí workshopů, výstav, konzertů, besed a dalších aktivit nevšedním způsobem svět hendikepovaných a zdravých lidí.
Na jaře 2013 proběhl v České republice do té doby jedne z největších kulturně-společenských projektů. Díky padesáti kontejnerům, rozmístěným po celé Plzni, došlo k vytvoření kontejnerové sítě naplněné různorodým site-specific programem, který byl přímo zacílený na danou lokalitu a její okolí (kavárny, knihovna, půjčovna koloběžek, galerie aj.).
V roce 2015 pokračujeme v nastaveném bienále a posouváme se opět o kus dále. Poprvé pracujeme se speciálními lichoběžníkovými city moduly, které jsou navrženy čistě pro účely modulární architektury. Našim cílem začít realizovat rozsáhlé kontejnerové stavby, které oživí plzeňské architektonické vody a nabídnou různorodý kulturní program. 

Kontaktujte nás

Formulár byl úspěšně odeslán. Kopii zprávy naleznete ve své emailové schránce.

Média