Koloběžky k světu.

 

propojujeme Plzeň díky koloběžkám, unikátní koloběžková samoobslužná půjčovna, nasedni a jeď!

Připravujeme pro vás samoobslužný systém půjčování koloběžek, který bude nastavený obdobně, jako je tomu v jiných evropských metropolí u jízdních kol.
Cílem projektu je přinést obyvatelům i návštěvníkům města možnost pohodlně využít ekologický dopravní prostředek k cestě do práce či za zábavou nebo koloběžku využít pro sportovní vyžití. Spolu s Plzeňskými městskými dopravními podniky pracujeme také na tom, aby systém půjčovny byl provázaný s MHD. Postupem času hodláme propojit koloběžkami celé město.
Koloběžka je pro jízdu po městě vhodnější než kolo. Jízda je pohodlná a jednoduchá, zároveň zábavná a elegantní. Koloběžky umožňují rychlou přepravu do míst, kam autům není vjezd povolen. Snadno se s ní zaparkuje a je navíc nenáročná na údržbu.

Od roku 2013 jsme začali Plzeňanům zkušebně půjčovat první koloběžky v rámci festivalu Kontejnery k světu. Od té doby jsme se zapojili do nejrůznějších kulturních akcí pořádaných naším spolkem i samotným městem Plzeň. Setkat jste se s námi mohli například na plzeňském Majálesu, na Mistrovství světa koloběhu, Dnu architektury nebo na Náplavce k světu. Naše koloběžky jsou veřejností vnímány s obrovským nadšením.

První zkušební automatizovaná zóna je ve zkušebním provozu spuštěná od roku 2014 v Papírně Plzeň. Další desítky samoobslužných zón pro vás připravujeme. 

Kontaktujte nás

Formulár byl úspěšně odeslán. Kopii zprávy naleznete ve své emailové schránce.

Média