FAG

 

Fresh Air Gallery - galerie v podchodu, neustále otevřená kreativní zóna

 

 

I nevzhledný prostor podchodu může být skvělým místem prezentace výtvarného umění. Kurátorky této nezvyklé výstavní síně oslovují skupiny i jednotlivce žijící v Plzni, aby se výtvarnou i nevýtvarnou formou prezentovali v tomto veřejném prostoru a reflektovali tak pro ně důležitá témata. Proces vzniku realizací je považován za mnohem podstatnější, než jejich výsledné výtvarné pojednání. Prostor podchodu je ideálním prostředkem pro komunikaci mezi výtvarnými skupinami a veřejností.
Vystavní plocha přes 20 m2 je opravdovou výzvou. Výstava se instaluje za plného provozu podchodu, kolemjdoucí často vystavené práce komentují, vyjadřují sympatie, nebo se tváří skepticky; každopádně o bezprostřední reakce není nouze, a to je na tom dle nás asi to nejzajímavější.

Jsme si vědomi, že udržení venkovní galerie ve stálém stavu je téměř nemožné a počítáme s postupným překrýváním děl graffiti. Tomuto procesu se nebráníme a naopak, nahlíží na něj jako na zpestření a zajímavost.

V minulosti jste mohli vidět výstavy fotografií zachycující polibky neznámých lidí, představení nového prostoru DEPO15, malby žáku ZUŠ Sokolská, vernisáž studentů FUD a mnoho dalšího.

Cílem galerie je konfrontovat díla se zbytkem posprejovaného prostoru; vytvářet  místo, které je inspirativní a má svou osobitou atmosféru.

Kontaktujte nás

Formulár byl úspěšně odeslán. Kopii zprávy naleznete ve své emailové schránce.

Média