Architektonický ateliér

 

architektura, veřejný prostor, kreativní dílna, platforma sdružující umělce, propojení architektonických a kulturních projektů

Na začátku všech aktivit k světu. stála architektonická myšlenka a chuť věci měnit. K světu. svými projekty spojuje desítky iniciativních lidí z různých oborů. Oficiální Ateliér vzniknul právě na základě dlouholeté spolupráce architektů a těchto kulturních aktivistů s cílem naplňovat dlouhodobé měřítko projektů, které oživují veřejný prostor, podněcují kulturní iniciativu a rozvíjejí kulturní povědomí.
Záleží nám na místě, kde žijeme – město, jeho ulice a veřejný život v něm. Každý náš den je ovlivňován prostorem, kterým procházíme, a lidmi, se kterými se setkáváme. Postupnými kroky chceme obojí rozvíjet a posouvat k lepšímu. Sdružení k světu. se předně soustředí na aktivizování veřejnosti a iniciaci kulturních akcí, které mohou během krátkého času ovlivnit spoustu lidí. Ateliér cílí na dlouhodobý horizont projektů a jejich hmotnou realizaci. Projekty mají různorodý charakter i měřítko - od malých soukromých interiérů a rodinných domů po velké veřejné zakázky jako je náplavka.
Ateliér sídlí v budově bývalého kina Elektra, která je součástí našeho dlouhodobého konceptu pro Plzeň. Našim cílem je, aby jednou znovu sloužila lidem a žila díky novému provozu jako dřív.

Více najdete na http://www.atelier.ksvetu.cz

Kontaktujte nás

Formulár byl úspěšně odeslán. Kopii zprávy naleznete ve své emailové schránce.

Média